Naša je škola, zahvaljujući bivšem učeniku gospodinu Anti Brzoviću i  A1 Hrvatska d.o.o., dobila pametnu kantu uz koju će učenici razdvajati otpad i brinuti o okolišu. Ovo je ujedno bila i prilika za predavanje o umjetnoj inteligenciji i vještinama budućnosti koje će trebati našim učenicima kada izađu iz školskih klupa. Predavanje i upoznavanje s AI održala je gospođa Iva Turčin.

Ovom donacijom naša škola je među prvima u Hrvatskoj uvela umjetnu inteligenciju u svoj kurikulum, a poučavanje o ekologiji i razdvajanju otpada učinila još zanimljivijim.

Naša pametna kanta zove se Bin-e. Ova inteligentna, pametna kanta za otpad koristi se AI tehnologijom te samostalno uči prepoznavati vrste otpada! Bin-e automatski sortira otpad u 4 proizvoljne frakcije: papir, plastika, staklo i metal, odgovarajuće frakcije dodatno sabija i javlja kada je potrebno pražnjenje spremnika.