Europski dom Zagreb u školskoj godini 2020./2021. organizirao je 27. godinu za redom natjecanje Europa u školi na razini Republike Hrvatske.

Europa u školi  jedno je od najstarijih kreativnih natjecanja u Europi i Hrvatskoj. Ovaj projekt odigrao je važnu ulogu u europskim integracijama od svog početka. Natjecanje se u Europi provodi više od 60 godina, a u Hrvatskoj Europski dom Zagreb ovaj projekt provodi već 27. godina.

Europa u školi uz pomoć učitelja i profesora potiče mlade ljude da poboljšaju svoje znanje i razumijevanje vlastite kulture te postanu svjesni građani Europe.

Ove godine sudjelovali su i naši učenici. U kategoriji literarni radovi nagrađeni su: Mia Štimac (mentorica Renata Lucijanić) i Frane Pulić (mentorica Jasmina Murtezanović). U kategoriji likovni radovi nagrađena je Leona Živković (mentorica Renata Lucijanić).

Čestitamo učenicima i mentoricama na osvojenim nagradama.