U našoj školi održano je predavanje pod nazivom Ponovna uporaba tekstila.

Predavanju su bili nazočni učenici 5.b razreda, gospodin ravnatelj i razrednica Ankica Kolar.

Socijalna zadruga Humana Nova Zagreb uz sufinanciranje INA-Zeleni pojas educirali su nas o projektu koji promovira ponovnu uporabu tekstila i recikliranje odjeće kroz edukaciju i postavljanje spremnika za tekstil u holu naše škole, u cilju izračuna i neutralizacije ugljičnog otiska.

Socijalna zadruga i društveno poduzeće bavi se poduzetništvom čiji je cilj stvaranje nove vrijednosti kroz inovacije po principu trostrukog dobitka, postizanja ekoloških, ekonomskih i društvenih ciljeva.

Plavi spremnik za tekstil služi za sakupljanje odbačenog tekstila izravnom donacijom lokalne zajednice i naša škola nakon ove edukacije aktivno se uključuje.

Učenici 5.b razreda aktivno su sudjelovali u komunikaciji o temi recikliranja i razvrstavanja otpada. Sve pohvale  učenicima za diskusiju o ovoj važnoj eko-temi.

Ankica Kolar, učitelj savjetnik