Izvannastavne aktivnosti u našoj se školi planiraju prema zanimanju učenika, sklonostima učitelja te prema potrebama škole, a na raspolaganju je čak 31 različita izvannastavna aktivnost.

Učenici se za njih opredjeljuju slobodno i dobrovoljno. Svakom učitelju je pružena sloboda kreiranja odgojno-obrazovnog rada izvannastavnih aktivnosti kako bi potaknuli učenike za rad izvan redovite nastave.

Izvannastavne aktivnosti mogu biti povezane s nastavnim predmetom ili mogu biti interdisciplinarne. Načini i metode realizacije su radioničkoga, projektnoga, skupno-istraživačkoga, samo-istraživačkog tipa odgojno-obrazovnog rada , terenske nastave i/ili drugih aktivnih didaktičko-metodičkih pristupa. Izvannastavne aktivnosti imaju veliku ulogu u sprječavanju društveno neprihvatljivoga ponašanja, a vrlo su poticajne za samostalno-istraživačko učenje te  poticanje kreativnosti učenika.

IZVANNASTAVNE AKTIVNOSTI U RAZREDNOJ NASTAVI:

1. Dramsko-recitatorska grupa
  2. Osjećaji i ja (Mindfulness)
  3. Etno-eko grupa
  4. Izviđači